Darmowa dostawa od 150zł

Obiadogadki – Pytania do obiadu

Zadaj pytanie

Zestaw 54 kart edukacyjnych dla dzieci zawiera instrukcje dla rodziców, przykładowe konwersacje z dzieckiem oraz oczywiście pytania. Jest ich ponad 100, dzięki czemu wystarczą na długo.

Gdzie możesz z nich skorzystać? Podczas obiadu, w trakcie długiej rodzinnej podróży samochodowej z dziećmi, czy przelotu samolotem. Każda okazja, gdy dziecko siedzi spokojnie i się nudzi jest dobra, by urozmaicić mu czas.

Obiadogadki

Nauka budowanie zdań – Dziecko uczy się odpowiadać na pytania całymi zdaniami i słucha wypowiedzi rodziców
Poszerzenie zasobu słów – Trudniejsze pytania są okazją do poznania nowych sformułowań
Wprowadzanie dobrych nawyków podczas posiłków – Świetny sposób, by zrezygnować z oglądania telewizji podczas posiłków
Rozwój wyobraźni dziecka – Karty edukacyjne rozwijają kreatywność dzieci
Budowanie więzi między rodzicami a dzieckiem – Dzięki kartom dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o swoim dziecku

Jak rozgadać dziecko

Zamiast pytać się “Co było w przedszkolu?”, “Jak minął Ci dzień?”, zadaj dzieciom ciekawe pytania, które pozwolą Ci wejść do ich świata. Pytania zawarte w “Obiadogadkach” są tak sformułowane, że łatwiej będzie Ci poznać dziecięce marzenia, myśli i aktualne fascynacje.

W zestawie kart znajdziesz ponad 100 pytań, które prowokują do kreatywnego myślenia, rozgadają Twoje dziecko i będą świetnym początkiem ciekawej rozmowy.

Długa podróż z małym dzieckiem

Pytania do obiadu

Nazwa kart sugeruje, że warto stosować je podczas posiłku. Jest to świetny sposób na odciągnięcie Twojego dziecka od ekranu smartfona, czy tabletu. Ponadto, nauczysz malucha, że wspólne obiady to okazja do pogaduszek. Takie podejście pozwoli Ci na zacieśnianie więzi między rodzicami a dzieckiem.

Jak przetrwać podróż z dzieckiem

“Obiadogadki” mają tak podręczny wymiary, że możesz zabrać je wszędzie. Szczególnie pomocne okażą się podczas dłuższej podróży, o ile oczywiście podróżuje dwoje dorosłych. Z miejsca pasażera możesz pozwolić dziecku losować karty (uwielbiają sam proces losowania) i zadawać pytania, na które będą odpowiadali wszyscy.

Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci

Karty edukacyjne “Obiadogadki” wspierają pewność siebie i poczucie własnej wartości u dzieci. Komunikacja jest jedną z podstawowych zdolności, jakich muszą nauczyć się dzieci, by prawidłowo funkcjonować jako dorośli. Podczas słuchania pytań, odpowiadania i słuchania odpowiedzi innych osób dzieci nabywają kompetencje społeczne.

Dlaczego warto pytać

  • Codzienne pytania, jak minął dziecku dzień kończą się najczęściej krótką odpowiedzią i nie rozwijają umiejętności budowania zdań
  • Poznaj ciekawe przemyślenie swojego dziecka, o których nie miałaś pojęcia
  • Rozwijaj umiejętności komunikacyjne dziecka, które pomogą mu w przyszłości.

Gry aktywizujące dla dzieci

Co kupić dzieciom zamiast słodyczy

Zakup “Obiadogadek” będzie świetnym pomysłem na prezent. Zamiast słodyczy możesz kupić dziecku karty lub książeczkę. Taki mały drobiazg będzie neutralnym prezentem dobrym z szerokim przedziale wiekowym.

Jeżeli kupujesz dzieciom duże prezenty pod choinkę i jakiś drobiazg na Mikołaja, na pewno ucieszą się z Obiadogadek. Tobie odpadnie jeden problem z głowy, a dzieci będą cieszyły się ze wspólnej rozmowy.