Darmowa dostawa od 150zł

Jak zagrać Sto lat na pianinie

To chyba najpopularniejsza melodia, której warto się nauczyć, bo jest niesamowicie uniwersalna w Polsce. Piosenkę Sto lat gra się w Polsce zarówno podczas urodzin, wesela, jak i rocznic. A zagranie Sto lat w wykonaniu bliskiej osoby zawsze wzrusza i jest wyjątkowym prezentem.

Jak zacząć granie Sto lat na pianinie

Jeżeli masz przed sobą „Kolorowe Pianino”, przyjrzyj się które kolory występują w pierwszej linijce melodii. Następnie ustaw palce prawej ręki tak, aby były gotowe do gry. Tutaj spawa jest prosta, ponieważ nie mamy więcej niż 5 dźwięków w linijce. Jeżeli nie masz książki, spójrz na diagramy poniżej.

Twoje palce powinny być luźne, ułożone w lekki łuk. Pamiętaj, żeby nie przeginać palca za opuszką. Niestety długie paznokcie dyskwalifikują z poprawnej gry na pianinie.

W pierwszej linijce ułóż kciuk prawej ręki na kolorze różowym, czyli dźwięku „E”. Resztę palców ułóż na kolejnych klawiszach bez żadnej przerwy. Zagraj pierwszą linijkę STO LAT.

W drugiej linijce melodii gramy tę samą melodię, ale o jeden ton niżej.

Ułóż kciuk prawej ręki na kolorze niebieskim, czyli dźwięku „D”. Resztę palców ułóż na kolejnych klawiszach bez żadnej przerwy. Zagraj drugą linijkę STO LAT.

Trzecia linijka jest nieco dłuższa, są to słowa „Jeszcze raz, jeszcze raz, niech żyje, żyje nam…”

Ułóż kciuk na kolorze różowym, czyli dźwięku „E”. Następny klawisz (zielony) zostaw pusty. Resztę palców ułóż kolejno od pomarańczowego do klawisza czerwonego w kropki.

Zagraj trzecią linijkę STO LAT.

Gratulacje! Właśnie nauczył_ś się grać STO LAT!